Wordpress'e İletişim Formu Ekleme

Wordpress İletşim Formu
WPForms Kullanımı


Wordpress'e İletişim Formu Nasıl Eklenir ?

Bildiğiniz gibi WordPress İlk Kurulduğunda içinde iletişim formu olmuyor. sonradan eklemeniz gerekir. bende artık wordpress kullandığım için bu sorunun çözümünü aradım ve buldum. eklentiler ile bunu yapmak çok basit. isterseniz hemen anlatmaya başlayalım.

Öncelikle WordPress eklentiler bölümünden WPForms eklentisini arama bölümünden aratın ve kurun kurulumu yaptıktan sonra menusu direk yan panelde çıkıyor. tıkladıktan sonra Add News  bölümünden yeni bir form oluşturuyoruz.Karşımıza aşağıdaki panel çıkıyor. buradan form ismini ve kullanacağımız form türünü seçiyoruz normal form olacağı için basit formu seçiyoruz yani simple contact form tıklıyorsunuz.

WPForms
Wordpress İletişim FormuBurda direk otomatik bir form çıkıyor, yandaki bölümden isterseniz özel alanda ekleyebilirsiniz. formun yazılarını Türkçe yapmak için ilgili alanların üzerine tıklayın ve düzenleyin..

wordpress iletişim formu
Formu türkçe yapma

Form gönderildikten sonra yazan mesajı da  Settings bölümüne tıkladıktan sonra Confirmation kısmından düzenleyebilirsiniz...

Wordpress İletişim Formu yapımı

Bunları yaptıktan sonra formunuz hazır demektir yukarıdaki menü den save diyerek kaydedin ve hemen yanındaki  embet menusune tıklayarak çıkan kodu kopyalayın..

WpForms embedSon olarak sayfalar bölümünden bir tane iletşim adında sayfa oluşturuyorsunuz ve açıklama kısmına bu kodu yapıştırıp kaydedin..İşlem bu kadar. yalnız eğer iletşim formu ayarlarını yapmadıysanız mesaj gitmeyebilir. bunun için yapmanız gereken WP Mail SMTP eklentisini kurmaktır. burda dersini de anlatmıştım. bu yazıda anlatacaklarım bu kadardı sormak istediğiniz sorular varsa bize yorumlar bölümünde yazabilirsiniz. 

Youtube Kanalımız : Kolay Video DersleriYorumlar

Popular

Smf Forum Kurulumu En Guncel Surumu

Honeygain Sitesinden ilk Paramı Çektim (İnternetten Para Kazanma) Detaylar İçerde