Wordpress Konuların Okunma Sayısını Gösterme

wordpress görüntülenme eklentisi
Post Views Counter eklentisi

Wordpress Yazıların Okunma Saysını Gösterme

Wordpress'te Özellikle satışla alakalı bir siteniz varsa konuların ne kadar okunduğunu bilmek önemli olabiliyor. yada ürün tanıtım sitelerinde de bu durum geçerli, diyelimki kamera ile ilgili bir ürün tanıtım makalesi yazdınız eğer okunma sayısı yüksek ise bu makaleye özel Seo çalışması yapabilirsiniz. isterseniz hemen konumuza geçelim.

Öncelikle Wordpress te okunma sayısını öğrenmek için bir tane eklenti kurmamız gerekiyor bu eklentinin ismi Post Views Counter, eklentiler bölümünden aratıp kurun. kurduğunuz zaman direk konular bölümünde okunmaları göreceksiniz..

wordpress yazı okunma eklentisi


Ayarlar bölümünden de eklentinin ayarlarını yapabilirsiniz. 
Post types count bölümünden okunmasını istediğiniz alanları seçebiliyorsunuz. counter mode bölümünde ise okunmayı hangi dilde göstersin bunu ayarlıyorsunuz javascript ile gösterilsin de diyebilirsiniz.. count interval bölümünden ise sayfayı okuyan kişinin bir sonraki okuma zamanını ayarlıyorsunuz. varsayılan olarak 24 saat seçilidir. yani burda aynı kişinin sayfayı birden fazla kez okumasını engellemiş oluyoruz. 

wordpress okunma ayarları
Konu okunma ayarları


okunma sayısını sitenizde göstermek isterseniz display bölümünü seçin Post Views Label Bölümünden  görüntülenecek ismi yazın page type bölümünden hangi sayfaların götüntüleneceğini ayarlayın, user type bölümünden bu görüntülenmeleri kimlerin görebileceğini ayarlayın, position kısmından ise görüntülenmenin sayfanın neresinde görüneceğini ayarlıyorsunuz. manuel kısmını seçerseniz manuel olarak ekleyebiliyorsunuz bu kodu [post-views] gözükmesini istediğiniz kısma ekleyin. after yada before seçilirse konunun devamında gözükür. okunma sayısı before konunun en üstünde gösterir, after ise konunun altında gösterir.

görüntülenmeyi sitede gösterme
Görüntülenmeyi sitede gösterme

Site üzerindeki görüntüsü

post views counter

Yönetim panelindeki Grafik tablosu

post views counter

Bu yazıda anlatıcaklarım bukadardı takıldığınız yerler olursa bize bu konu altında yorum yazabilir. yada sorabilir.com üzerinden soru sorabilirsiniz.. 

Youtube Kanalımız : http://bit.ly/2PjNlaX


Yorumlar

Popular

Smf Forum Kurulumu En Guncel Surumu

Honeygain Sitesinden ilk Paramı Çektim (İnternetten Para Kazanma) Detaylar İçerde