Adsense Başvurusu Nasıl Yapılır ? Siteye Nasıl Reklam Eklenir ? (Artık Çok Basit) 2020

adsense başvurusu yapmak
Site İçin Adsense başvurusu yapmak

 Siteye Adsense Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Bu dersimizde çok basit bir şekilde sitenize adsense başvurusu nasıl yapabilirsiniz reklam nasıl eklenir bunları anlatacağım..

öncelikle daha önce adsense hesabı açmış olmanız gerekir. var olan hesabınıza giriyorsunuz. yanda siteler diye bir bölüm var buraya tıklıyorsunuz ve çıkan pencereden site ekle diyorsunuz. 

siteye adsense reklamı ekleme
adsense site ekleme

 adsense reklam alma

Sitenizi ekleyip kabul ettikten sonra size bir kod veriyor. bu kodu sitenizde reklamın gözükmesini istediğiniz yere koyuyorsunuz. anlamadıysanız şöle diyim bu kapanan </body> body tagının hemen üstüne ekleyin, ekledikten sonra gönder butonuna basın..

adsense kodu eklemek
adsense kodu ekleme

bloggera adsense kodu ekleme

Karşınıza reklam ekleme bölümü gelir. burdan reklam oluştur kısmına tıklayın. 

adsense reklam ekleme
otomatik reklam oluşturma

sitenize tarama yapıyor bu bölümde yan kısımda otomatik reklamları aktif edin bazı siteler için taramada siteye uygun yer bulamıyor. bunun bir önemi yok arkadaşlar. siteye uygula diceksiniz. bukadar. arkadaşlar

otomatik reklam ekleme
adsense otomatik reklamlar

 reklamları göstermek için başka bir reklam kodu eklemenize gerek yoktur siz isterseniz tabiki sonradan reklam ekleyebiliyorsunuz ama otomatik reklamlar sitenizin belli yerlerinde gözükür. hemen ekler eklemez gözükmez biz şuanda başvuru yapmış olduk adsense yetkililer siteyi incelicekler.

 eğer kabul edilirse yine siteler panelinde görebilirsiniz. zaten kabul edilirse sitenizde reklamları görürsünüz.


adsense reklam başvurusu

başvuru süreci yaklaşık 1 haftadır genelde 3-4 gün içinde onaylanıyor. eğer sitenizde fazla konu yoksa adsense kabul edilmez içinde en azından 10 tane makale olması gerekir. ayrıca varez içerik koymayın. örnek : film videosu,kopya yazılar,varez linkler kısaca size ait olmayan hiçbirşeyi adsense kabul etmez. sitenizin eski olmasıda önemli değil ben daha yeni 2 site ekledim 2side kabul edildi yaklaşık 1 haftalık sitelerdi. blogger hesapları için adsense başvurusu blogger panelinizden yapılır. adsense panelinden blogger uzantılı adresler kabul edilmez sadece ücretli alınan domainler kabul edilir blogger hesabınıza ücretli domain bağlayarak yapabilirsiniz mesela şuan bu site blogger ile yapılmış bir sitedir domain sonradan alındı. bunla ilgili bir ders anlatmıştım videosunu aşağı bıraktım ordan izleyebilirsiniz..

Not : Bu sitenin domaini godaddy firmasından alınmıştır. ben genelde hosting olarak godaddy,hostinger ve natro hosting kullanıyorum..

   Godaddy İle Alınan Domaini (Alan adı) Blogger'a yönlendirme

Natro Hosting İle Domain Alıp Blogger'a Yönlendirme
Yorumlar

Popular

Smf Forum Kurulumu En Guncel Surumu

Honeygain Sitesinden ilk Paramı Çektim (İnternetten Para Kazanma) Detaylar İçerde