Youtube Kanalınız Üzerinden Ürün Nasıl Satılır (Basit Yöntem)

teespring
Youtube da ürün satmak

Örnek ürün :  Tişört


Youtube Kanalınız Üzerinden Ürün Satma İşlemi

Bu anlatıcağım yöntem başka sitelerden ürün tanıtıp, satmayla alakalı değildir, satacağınız ürünler direk Youtube kanalınız üzerinde gözüküyor. Youtube'un kendi hazırladığı bir alışveriş platformudur. ürünlerinizi kendinizde oluşturabiliyorsunuz..

Kanalınızın adını taşıyan bir tişört yada bardak bastırabilirsiniz. kendiniz istediğiniz gibi ayarlıyorsunuz ayrıca sadece bardak ve tişörtte değil bir çok ürün çeşidi mevcut isterseniz nasıl yapıldığını hemen anlatayım.

Başlamadan önce şunu da belirteyim Youtube kanalınızın para kazanmaya açık olması gerekiyor. yoksa bu özelliği kullanmassınız. çok basit bir işlemdir kanalınızdan  Youtube Studio ya girin bur dan para kazanma bölümünü açın Merchandise bölümün seçin, sayafanın aşağısındaki başlayın butonuna basın. aşağıda gösterdim 


Kullanım şartlarını kabul ettikten sonra kimlik numaranızı girmek için bir ekran gelecek hemen üstünde bir link göreceksiniz Teespring kimliği edinin şeklinde bir yazı oraya tıklayın.

youtube ürün satma
youtube ürün satmak için kimlik numarası girme

sizi bir ürün satış sitesine yönlendirecek bur da siteye üye oluyorsunuz size bir tane kimlik numarası veriyor bu numarayı yukar da göstermiş olduğum yere girin ve bağlan deyin.. 


karşınıza ürünlerinizle ilgili istatistik paneli gelecek bağlantıyı kurmuş oldunuz. ama şuan satılacak bir ürününüz yok. kendiniz ürün oluşturabiliyorsunuz. panelde size bir link veriyor aşağıda gösterdim ona tıklayın. sizi direk ürün oluşturma sayfasına yönlendirir site İngilizce olduğu için anlamayabilirsiniz..


gelen panelin aşağı kısmında çeşitli tişörtler gösteriliyor. bunlardan herhangi birine tıkladğınız da ürünle ilgili farklı modeller çıkar, yine bu modellerden birini seçin, İngilizce olarak buy ve sell seçeneği çıkıyor. buy almak sell de satmak demektir biz satacağımız için sell seçeneğini seçiyoruz.

youtube üzerinden tişört satmak
ürün satış

sizi direk ürün düzenleme sayfasına yönlendirecek bur da seçtiğiniz ürünün üzerine istediğiniz ismi yada logoyu koyabilirsiniz. anlayacağınız kendi oluşturduğunuz tişörtü satıyorsunuz.

kendi markanızı oluşturun
kendi tişörtünüzü oluşturun
son olarak yandaki panelden ürünün satış fiyatını belirliyorsunuz ürün satıldıktan sonra kar edeceğiniz miktarı da bu kısımda gösteriyor.


Google çeviri ile çevirirseniz daha iyi anlayabilirsiniz. her şey tamamsa Continue tuşuna basın işlem tamamdır. artık ürününüz İnternet te satışa hazır demektir. istediğiniz yerde linkini paylaşabilirsiniz. Youtube kanalınız üzerinde gözükmesi 1-2 gün alıyor. hepsi bu kadar. bu yazıyı beğendiyseniz noktada olsa bize yorum yazmayı unutmayın herkese iyi çalışmalar dilerim..

Not : işlemler biraz karşık gözükebilir ama uygulayarak yaparsanız çok basit olduğunu göreceksiniz malesef yazıya dökünce çok karışıkmış gibi gelebiliyor. 

Bizi Youtube Kanalımızdan da takip edebilirsiniz : http://bit.ly/2PjNlaX

Yorumlar

Popular

Smf Forum Kurulumu En Guncel Surumu

Honeygain Sitesinden ilk Paramı Çektim (İnternetten Para Kazanma) Detaylar İçerde