AbanteCard Alışveriş Sitesi Kurulumu (Ücretsiz)

Abantecard

AbanteCard E-Ticaret Sitesi Kurulumu 

AbanteCard en çok bilinen ücretsiz alışveriş scriptlerinden birisidir. sıradan alışveriş scriptleriyle karşıtırmayın gelişmiş bir sistemdir. ayrıca güvenlik konusunda'da çok iyidir. ücretsiz olarak dağıtılması'da en büyük artılarından birisi, içinde bir çok ödeme yöntemi mevcut tabi bu yöntemler genelde yabancı ödeme yöntemleri, bilindik olarak paypal ve skrill yöntemini gördüm bilmiyorum belki başka yöntemlerde vardır. isterseniz hemen kurulumu anlatmaya başlayalım..

Scriptin demosuna bu linkten ulaşabilirsiniz..

AbanteCard  İndirme Ve Kurulum Anlatımı

Öncelikle Script'in kendi sitesine girip son surumu indirmemiz lazım Bu linkten siteye gidebilirsiniz.

Siteye girdiğiniz zaman menu'ler kısmında download diye bir link var oraya tıklayın 

abantecard indir
abantecard indir


Tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki sayfa çıkacak dilerseniz özellikleri yükseltip ücretlide alabilirsiniz. biz ücretsiz indireceğimiz için not now take me to the download kısmını seçiyoruz.
ve karşımıza çıkan download now butonuna tıklayarak scripti indiriyoruz..

abantecard indir..
abante card ücretsiz indirme linki
İndirdiğimiz zip dosyasını açıyoruz public_html klasorunun içindeki dosyaları sunucumuza atıyrouz.
burda dikkat etmeniz gereken husus public_html dosyasını olduğu gibi kopyalamayın bazı kişiler 100 kere sölememe rağmen böle yapıyor public_html klasoru içindekileri atıcaksınız. daha sonra sitenizi açın karşınıza direk kurulum ekran çıkacak lisans sözleşmesini kabul edin ve continue diyin.

abantecard kurulum
lisans bilgileri
çıkan ekranda hostinginizle ilgili bilgileri gürüceksiniz hepsinin karşısında yeşil işareti çıkıyorsa continue diyerek devam edin..

abantecard sunucu bilgileri
suncuu bilgileri


bu kısımda veritabanı bilgilerinizi ve admin olarak siteyi yöneticeğiniz kullanıcı adı şifrenizi giriyorsunuz. 

Tabi öncelikle veritanı oluşturmanız gerekiyor her sunucuda veritabanı oluşturma vardır, ama panelleri farklı olabilir bu konuda benim yapıcak bişeyim yok hosting firmanızdan destek alabilirsiniz ben sanal sunucuya kurduğum için localhost/phpmyadmin diyerek veritabanı kısmına giriyorum sizde sanal sunucuda denicekseniz xampp sitesine girip programı bilgisayarınıza indirin

 kurulumu yaptıktan sonra çalıştırın şimdi burda'da farklı olaylar çıktı karşımızda dosyaları nereye atıcanızı bilmeyebilirsiniz xampp'a eğer bir yol belirtmediyseniz bilgisayarınızda c klasorunun içine kurulur, c klasörüne girdiğiniz zaman xampp diye bir klasor olduğunu görüceksiniz klasöre tıklayın burdan htdocs klasorunu seçip dosyaları bu klasorun içine atıyorsunuz sonrada tarayıcıya localhost yazdğınız zaman kurulum paneli karşınıza çıkar eğer hiçbir şey anlamadıysanız youtube kanalımızda bunla ilgili onlarca ders anlattık kanalımıza burdan ulaşabilirsiniz. 

Phpmyadmin kısmına girdikten sonra bir tane veritabanı oluşturuyoruz.. aşağıdaki örnekte gösterdim veritabanı oluştururken istediğiniz ismi verebilirsiniz ben abantecard koydum ismini karşılaştırmayıda utf8_unicode_ci yaptım..

phpmyadmin
veritabanı oluşturma

şimdi sıra veritabanı bilgilerini sitemize giriyoruz eğer xampp sunucunuzda daha önce şifre belirtmediyseniz şifreniz yok demektir şifre kısmını boş bırakıyoruz veritabanı adına oluşturmuş olduğum AbanteCard ismini giriyorum kullanıcı adımızda root'tur.. aşağıdaki resimdekinin aynısını sizde yapın tabi dediğim gibi ben veritabanı ismini abantecard yaptığım için onu girdim siz ne koyduysanız onu gireceksiniz diğerleri aynıdır..Bu arada bu yazıyı yazarken yazılı kaynakların çok boş olduğunu farkettim hani hep diyolarya okuyun okuyun diye ders için pek fazla geçerli değil bence okumak basit bir olayı yazıya dökerken gördüğünüz gibi nekadar uzun ve karmaşık bir yapıya dönüşüyor :D 

neyse devam edelim sayfayı biraz aşağı kaydırdığımızda admin bilgileri geliyor burda admin kullanıcı adınızı ve şifrenizi giriceksiniz bu bilgileri unutmayın siteyi yönetirken bu bilgilerle giriş yapıyorsunuz yani yönetici bilgileriniz oluyor. bu arada yönetici bölümü benzersiz anahtar yazan kısma kendi sifrenizi giriyorsunuz yönetim panelinde özel bir şifre oluşturuyor o şifreyle ulaşıyorsunuz normalde siteadi/admin olur bu sitede öle değil kendi oluşturmuş olduğunuz isimle ulaşılıyor güvenli olsun diye, aşağıdaki resmide bakabilirsiniz..


abantecard benzersiz sifre

bütün bilgilerinizi eksiksiz doldurduysanız devam diyin. tabi şunuda söliyim diyebilirsinizki bu panel bende ingilizce sizde niye türkçe google çeviri ile türkçeye çevirirseniz sizdede türkçe olucaktır normalde panel ingilizcedir.. devam dediğinizde kurulum işlemine başlıcaktır..

kurulum bittikten sonra ekranda kırmızı bir yazı görüceksiniz bu yazı bir hata değildir sadece sizden güvenlik için install klasorunu silmenizi istiyor eğer install klasorunu silmesseniz kötü niyetli kişiler siteyi yeniden kurabilirler.. aşağıdaki resimdede gösterdim. 

abantecard kurulum bitti.
abantecard kurulum tamamlandı


resimde 2 tanede büyük ikon var soldaki anasayfaya gider zaten üzerinde ev şeklinden anlaşılıyor sağdaki ise sitenin yönetim paneline gider. yönetim paneline girdikten sonra tarayıcıdaki adresi kopyalayın ve bir yere kaydedin çünkü bu adres benzersiz numara ile oluşturuldu kaybederseniz bir daha hiç admin paneline ulaşamayabilirsiniz..

Son olarak siteyi nasıl türkçeye çevirebilirsiniz bundan bahsediyim ayarlarına pek fazla girmek istemiyorum siz artık halledersiniz türkçe olmasa bile google çeviri ile türkçeye cevirebilirsiniz..
extensions bölümüne tıkladığınızda gerçi diller anasayfada'da gözüküyor ama belki kaybederseniz extensions bölümünden language bölümüne girin..
karşınıza diller bölümü gelicek en altta kocaman bir buton görüceksiniz üzerinde more extensions are available yazıyor ona tıklayın.

abante card diller
abantecard diller
karşınıza daha fazla dil çıkıcak burdaki diller içinde türkçe dili de görüceksiniz yalnız bir sıkıntı var 20 dolara satılıyor eğer almak isterseniz burdan alabilirsiniz. yada google çeviri ilede kullanabilirsiniz tercih size kalmış benim anlatıcaklarım bukadardı herkese iyi çalışmalar... Not : Bu tarz yazılı anlatımlar belki size zor gelebilir açıkcası yazıya dökmek banada zor geliyor ama şunuda sölim zoru görmeden kolay olanda size kolay gelmez yani demem şuki yazılı kaynaklarıda öğrenmeye kendinizi zorlayın sizin için faydalı olucaktır nekadar çok yazılı kaynaktan bilgi öğrenirseniz videolu kaynaklar size okadar basit gelicek yani bişeyleri yaparken zorlanmak başka şeyler için size daha kolay gelicek umarım anlatabilmişimdir ayrıca bazı bilgiler yazılı kaynaklarla daha iyi anlaşılabilir. ikisinide öğrenmeye çalışın.. 

bu yazı sizin için faydalı oldumu yada beğenmediyseniz sebebini yorumlarda belirtirseniz bize çok yardımcı olursunuz...

Yorumlar

Yorum Gönder

Popular

Smf Forum Kurulumu En Guncel Surumu

Honeygain Sitesinden ilk Paramı Çektim (İnternetten Para Kazanma) Detaylar İçerde