SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır ?

Seo uyumlu makale yazmak


Seo Uyumlu Makale Yazmak

Seo uyumlu bir makale yazmadaki ilk kural en az 300 kelimelik bir yazı yazmaktır. yazınızın 300 kelime olduğunu hesaplayamıyorsanız google'da kelime hesaplama ile ilgili siteler mevcuttur..

düzgün ve okunaklı bir yazı yazmaya özen gösterin eğer kullanıcı yazınızı okuyamıyorsa zaten sitede fazla durmayacaktır buda sizi Google'da üst sıralara çıkarmaz faydalı ve işe yarar içerikler üretmelisiniz. bir makalede başlık çok önemlidir aramalar sizin yazdığınız başlıklara göre çıkar mesela siz bu makaleyi nasıl buldunuz büyük ihtimal SEO uyumlu makale yazmak diye arattırdınız.

Başlıkta geçen kelimeler yazınızda'da en az bir defa geçmesi aramalarda daha iyi sonuçlar verir
çok uzun başlıklar girmeyin bir başlık en fazla 66 karakter olmalıdır daha fazla girilmesi uygun değildir. en az ise 3 kelimeden oluşmalıdır

Makele başlığınız olduğu gibi birde makale içinde başlık kullanmanız gerekir ilk başlık H1 ikinci başlıklar H2 ve H3 diye gidebilir ilk başlıkta H2 ikinci başlıkta H1 yaparsanız düzensiz bir makale olur ve google bu makaleyi anlamakta zorlanır

Yazılar içinde anahtar kelime kullanmaya dikkat edin sonuçta insanlar bu anahtar kelimelere göre sitenizi bulurlar Arama motorunun daha iyi anlaması içinde kalın yazı olarak belirtin arama motorları bir kelimenin önemli olduğunu siz kalın ve renkli yazdığınız zaman anlar sonuçta bunlar insan gibi görmezler kodları algılar'lar. mutlaka önemli kelimelerinizi kalın yazın çok önemliyse hem kalın hemde renkli yazabilirsiniz Google aramalarında en üst sırada çıkan siteler'de hep bu şekilde kalın yazı ile belirtilmiş kelimeler görebilirsiniz..

Resim koymakta makale için önemlidir yazı aralarına destekleyici resimler koyabilirsiniz tabi arama motorları bu resimleri tanımaz bu yüzden isim vermeniz gerekir ismi olmayan resimler Google için iyi karşılanmaz. resme isim vermek için alt etiketi kullanılır zaten kullandığınız blog sitesinde resim eklediğiniz anda yazı yazmak için yer çıkar oraya resim ile alakalı ismi girebilirsiniz..

Anahtar kelimeleriniz en fazla 200 karakter olmalıdır zaten Blogger kullanıyorsanız daha fazla anahtar kelime girmenize izin vermez yazacağınız makale ile ilgili türkiyede en çok aratılan kelimeleri öğrenmek için bu siteye uğrayabilirsiniz yazdığınız kelime ile ilgili türkiyede en çok aratılan anahtar kelimeleri size bulacaktır makale

 Son olarak herzaman makale yazmaya çalışın benim yazım kötü insanlar beğenmez demeyin yazmadığınız sürece gelişemessiniz herkes ilk makale yazdığında kötüdür zamanla gelişir diyebilirsinizki ben nerde nokta virgül koyulacağını bilmiyorum türkçemde iyi değil !
 arkadaşlar benim türkçemde çok kötü hatta bu yazıda dikkat ettiyseniz çoğu yerde nokta virgül koymadım bazı harf hatalarıda yapmışımdır ama sonuçta bi yazı yazdım ve kendimi biraz daha geliştirmiş oldum bişeyi öğrenmek istiyosanız hiçbir zaman utanmayın sonuçta burda birisi sizi görüyomu hayır birşeyler yazınki ancak ozaman gelişirsiniz yazmak önemlidr yazdıkça klavye kullanım hızınızda artar buda bilgisayar kullanma konusunda sizi daha iyi yapar yazma kabilyetiniz gelişir ayrıca programlamayıda daha hızlı öğrenebilirsiniz çünkü klavyedeki tuşlara hakim olursunuz ve daha hızlı yazabilirsiniz,türkçeniz gelişir bir çok artısı var satış ortaklığı yapmak için bile makale yazmak önemldir diceklerim bunlardı herkese kolay gelsin..

Beni Youtube kanalımanda takip edebilirsiniz : Kolay Video Dersleri


Yorumlar

Popular

Smf Forum Kurulumu En Guncel Surumu

Honeygain Sitesinden ilk Paramı Çektim (İnternetten Para Kazanma) Detaylar İçerde