İnternetten Ürün Nasıl Satılır ?

bir ürüne trafik nasıl çekilir
Ürün nasıl satılır


Ürün Nasıl Satılır ?

Aslında bir ürünün nasıl satılacağını önceki yazımızda açıklamıştık bu yazımızda satıcanız ürüne nasıl trafik çekebilirsiniz bunlardan bahsedicem..

1. Landing Pages Sayfaları Oluşturmak


açılıs sayfası
varış sayfası

türkçe karşılığı açılış sayfası demektir bunla ilgili hazır sayfalar oluşturabileceğiniz bazı siteler vardır bunlardan birisi GetResponse tabi bu site ücretlidir ama içinde ürün satmak için bir çok özelliği mevcuttur açılış sayfalarının özelliği siteyi açtığınız anda karşınıza ürün bilgilerinin çıkmasıdır yani okumak için herhangi bir linke tıklamanıza gerek kalmaz sayfayı açtığınız anda karşınıza ürün bilgileri çıkar..

Tek bir ürüne ait sayfa olduğu için domain (alan adı) nı ürün ismi olarak yapabilirsiniz mesela örneğin diyelimki araç içi kamera sistemi satıcaksınız sitenin adınıda aracicikamera.com yapabilirsiniz tabi bu isim daha önceden alanmadıysa  koyabilirsiniz Google aramalarında aradığınız kelime eğer site isminde mevcutsa diğer sitelere göre daha çok ön planda çıkabilirsiniz.

Landing Pages oluşturmanın bir diğer avantajı ise Facebook gibi platformlara odaklı reklam verebiliyor olmanızdır peki nedir bu odaklı reklam mesela diyelimki herhangi bir siteniz yok Satış ortaklığı ile bir link buldunuz yani başka sitedeki ürünü satıcaksınız yada örneğin gittigidiyor sitesine bir ürün koydunuz ve buna facebookta reklam vericeksiniz ürüne reklam verdikten sonra ürünü almaya mayilli olan kişilere bir daha ulaşamassınız

 burda facebook pixels devreye giriyor pixel size bir kod verir ve bu kodu kendi sitenize eklersiniz facebook sitenize giren kullanıcıların ürünü almaya istekli olduklarını algılar ve size gösterir bu kişilere tekrar reklam vererek ikna edebilirsiniz. hiç kimse ilk seferde bir ürünü almaz bu yüzden tekrar geri dönüş yapmanız gerekir. tabi burda gittigidiyor sitesi size ait olmadığı için siteye pixel kodunu ekleyemessiniz o yüzden sitenin size ait olması geri dönüşler için önemldir bu yüzden landing pages sayfları oluşturuyoruz... 

2. Farklı Platformlarda Ürünü Tanıtmak

Sosyal medya ve forumlar

bu yöntem eğer bir siteniz yoksa yada site olmadan bir ürünü satmak istiyorsanız geçerlidir..

Siteniz olmadan bir ürünü pazarlamanın en kolay yolu Facebookta paylaşmaktır tabi direk paylaşarak kolay kolay satış yapamassınız sürekli farklı yazılarla desteklemeniz gerekir ürünle alakalı bir sayfa açabilirsiniz hergün düzenli olarak ürün hakkında yazılar yazıp sayfanızı geliştirebilirsiniz trafik çekmek içinde facebooka sayfanıza reklam verirsiniz ben genelde bu yöntemi kullanıyorum ama size tavsiyem bunu reklam vermeden yapın çünkü organik olarak gelen müşterilerin ürünü alma olasılığı daha yüksektir siz sayfanızı geliştirdikçe facebook zaten sizi diğer kişilere tanıtır..

bir diğer yöntem ise yorumlar ve forum sitelerinde tanıtım yapmak

Youtube yada farklı Facebook gruplarına yorum yazarak ürününüzü tanıtabilirsiniz mesela diyelimki fotoğraf makinası satıcaksınız fotoğraf çekmek le ilgili bir facebook grubu yada youtube kanalı bulursunuz yaptıkları paylaşımların altına yorum yazarsınız tabi bu yorumlar yapıcı yorum olmalı yani grubu yada kanalı destekleyen yorumlar öncelikle bir bağ kurmanız lazım direk satılık ürün deyip linkini koyarsanız sizi hemen banlar grup ve kanal sahipleri şu şekilde yazabilirsiniz sizce bu kamera nasıl,bence bu kamera daha iyi çekim yapıyor gibi yorumlar yazarsanız grubu veya kanalı takip eden kişiler merak edip ürüne bakıcaklardır hatta satın bile alabilirler

Bazı forum sitelerinde'de makale olarak ürününüzü tanıtabilirsiniz donanımhaber gibi forumlar ürün tanıtımlarına izin veriyor tabi direk herhangi bir konuya eklemeyin ürün tanıtımı ile ilgili kategoriyi bulup oraya eklemeniz gerekir. sonuçta forumlar yardım platformudur sizde kullanıcılara aradıkları ürünün yada hizmetin tanıtımını yapıp linkini verebilirsiniz...

3. Blog Sitesi Açmak

blog sitesi açmak
Blog açmak

Bir blog sitesi açarak ürün yada ürünlerinizle ilgili tanıtımlar yapabilirsiniz en etkili ve kalıcı yöntemdir özellikle Satış Ortakları bu yöntemi çok kullanırlar. 

 Yöntemin en güzel özelliği kalıcı olmasıdır siz 1-2 ay boyunca ürünler hakkında konu eklerseniz ve google aramalarından bir süre sonra sitenize trafik akmaya başlar bişey yapmasanız bile bu trafik devam eder. tabi kalıcı değildir ama bir süre götürür tabi burda sizin yaptığınız çalışmaya bağlı olarak değişir. 

Eğer iyi bir makale yazmassanız belkide hiç trafik gelmeyebilir bir sürü etken var sitenin isminden tutun anahtar kelimeler'e kadar hepsi düzgün seçilmeli bunun için Seo hakkında araştırma yapabilirsiniz. en önemlisi yazdığınız makalenin en az 1000 kelime'den oluşması gerekir. Google buna çok önem veriyor isterseniz Google'da bir arama yapın ve ilk çıkan sitelere bakın makalelerin çok uzun olduğunu görüceksiniz. bide unutmadan şunuda sölim başka sitelerden yazı kopyalayıp kendi sitenizde paylaşırsanız Google sitenizi banlıyor haberiniz olsun banlama derken google aramalarında hiç gözükmez demiyorum sizi kötü siteler bölümüne atıyor ve aramalarda en sonlarda çıkarsınız..

Anlatıcaklarım bukadardı umarım yardımcı olmuşumdur bu konuyla alakalı bir tanede video çektim aşağıdan izleyebilirsiniz..


Yorumlar

Popular

Smf Forum Kurulumu En Guncel Surumu

Honeygain Sitesinden ilk Paramı Çektim (İnternetten Para Kazanma) Detaylar İçerde