Blog Yazarlığı ile Satış Ortaklığı Üzerinden Para Kazanma

internetten para kazanma
blog yazarak para kazanma

Para kazanmak istiyorsunuz, değil mi? Tabii ki. Herkes ister.Bir blog ile  para kazanmanın kolay bir yol olduğunu duyduğunuzdan beri düşüyorsunuz, ancak bunu yaparken nasıl para kazanacağınızdan tam olarak emin değilsiniz. Ya da belki zaten bir blogunuz var ve para kazanma yollarını araştırıyorsunuz.

Hangi grupta olursanız olun ve bloğunuzun içeriği ne olursa olsun bir blog ile para kazanmak mümkündür. Hızlı bir şekilde zengin olmak zor değildir, yapmanız gereken sadece biraz strateji,biraz planlama ve yılmadan sabırla devam etmektir.

Şimdi, doğrudan blog yazarlığı ile satış ortaklığı üzerinden nasıl para kazanacağınız konusuna dalmadan önce, ilk etapta başarılı bir blog çalıştırmak için neyin gerekli olduğunu hızlıca gözden geçirelim.

Öncelikle dikkat edilmesi gereken temel hususlara sahip olmanız önemlidir. Böylece, yakında bloğunuza para kazanmak için harcayacağınız tüm çalışmalardan geri dönüş alacağınızdan emin olabilirsiniz.
Bu bileşenlerin her birine sahip olmak, başarılı kalmanızı sağlar ve içeriğinizi para kazanmaya başlarken trafiğinizi artırmaya devam eder.


Blogunuzun İçeriği

blog içeriği
blog içeriği

Blog yazılarınızın konusu daha doğrusu alanını belirlediniz mi? Para kazanma aşamasına geçmeden önce bu konuyu netleştirmeniz gerekiyor.Cevapları size biraz fikir vermesi açısından birkaç soru sorabilirim size:

 Hangi konularda en çok bilgi sahibisiniz?

Hangi konular en çok ilginizi çekiyor?

En çok hangi konuda öğrenmek istersiniz? (Öğrenirken öğrendilerinizi blogunuzda aktarabilirsiniz).

Bu soruların cevaplarını listeyebilirsiniz ve sonrasında da eğer cevabınız birden fazla ise gözünüzü kapatınca hayalinizde hangisini yaparken görüyorsanız kendinizi buldunuz demektir:)

Sonuç olarak, blog içeriğiniz kendi profilinizi oluşturacak, tutarlı bir temanız olacaktır ve bunun sonucunda da okuyucularınız düzenli olarak sizi ziyaret edecek ve siz de para kazanacaksınız.

Evet, içeriğiniz  açık şekilde sizi yansıtacak, uzmanlık ve deneyiminizin yakınlaştırılmış görüntüsü olacaktır. Sonuç olarak, alanınız  kitlenizi keşfetmenize ve büyütmenize, içeriğinizi doğru şekilde pazarlamanıza ve bloğunuzun başarıyla para kazanmasına yardımcı olacaktır.

Blog yazılarınız için alanınızı belirleyip kafanızda konumlandırdıktan sonra , size para kazandıracak bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.


Blog Üzerinden para kazanmayı sizin içi örneklendiriyorum

Diyelim ki yemek tarifleri alanında bir blog sahibi olmaya karar verdim.Yazılarımı istersem günlük anılarım ile birlikte ya da tarihi mekanları anlatarak yöresel yemek tariflerini anlatan yazılar yazabilirim.Bu durumda ben mutfak malzemeleri satışı yapabilirim.

Bunun aşırı basitleştirilmiş bir örnek gibi göründüğünü biliyorum, ancak kendinize bir niş (alan) bulmak kalabalığın arasından sıyrılmanıza yardımcı olacak ve para kazanmak konusunda öğrenmeniz için sağlam bir temel oluşturacaktır.


Para kazanmak için blog yazmak istiyorsanız  düzenli olarak yazmalısınız

Düzenli olarak yazmanız sonucunda, arama motorlarında iyi sıralamayı hak edeceksiniz ve bloğunuz üzerinden nasıl para kazanacağınızı öğrenme yolculuğunuza harika bir başlangıç olacak.

Biraz içerik başarısı almaya ve sıralamaya başladığınızda, her hafta yavaş yavaş daha fazla trafik alacaksınız, arkanıza yaslanıp rahatlamanın uygun olduğunu düşünmek kolay olabilir. Bloglar bazen yalnızca pasif gelir olarak nitelendirilse de, sonuçta ölçeklenebilir uzun vadeli para kazanmak istiyorsanız, düzenli olarak yazmalısınız.

Blog yazılarınız aracılığı ile uzun vadeli para kazanmak istiyorsanız, çok aktif olmalısınız. Bu, çok fazla şey yazmanız demektir.”

Başlangıçta, diğer günlük aktivitelerinize ilave olarak blog yazmanız biraz zaman alıyor ancak zamanla herşey daha iyi oluyor,yazılarınızla birlikte siz de büyüyorsunuz.Belli bir süre sonra çok yorgun olsanızda geç saatlere kadar oturup yazmak ya da sabah 5:30 gibi uyanıp kahvenizle bilgisayarın başında yazınızla bütünleşmek harika hissettiriyor.Ben 5:30 da kalkanlardanım:)

Şimdi, bloğunuz üzerinden para kazanmak için standart takip etmek zorunda olduğunuz bir zaman dilimi tabii ki yok,tamamen özgürsünüz, ancak çok düzenli yazmak zorundasınız.
En başarılı, en yüksek trafikten yararlanan bloglar, her gün çok fazla olmasa da her hafta birden fazla makale yayınlar.

"Düzenli blog içeriği yayınlamak daha fazla trafik oluşturur ve size tekrar tekrar okuyucular getirir."

Düzenli blog içeriği yayınlamak sadece daha fazla trafik üretmekle kalmıyor, aynı zamanda geri dönen okuyucular da getiriyor. Ve bunlar uzun vadede para kazanmanıza yardımcı olacak insanlar.


Blog yazarlığı ile satış ortaklığı : SEO çok önemlidir

seo nasıl yapılır
SEO
Neden? Çünkü Arama sonuçlarında üst sıralarda yer almaya değer bir içerik oluşturursanız Google gibi büyük arama motorları size pratik olarak sınırsız miktarda ücretsiz, organik trafik gönderebilir.
Şimdi, blog yazarak internetten nasıl para kazanılır konusu hakkında derinlemesine bir SEO'ya dalış yapmayacağız ancak  yazımın başında da söylediğim gibi belirli bir plan çerçevesinde ilerlememiz gerektiği için seo konusuna tabii ki değinmeden geçemeyeceğim.

Her blog yazısı için belirli bir anahtar kelime öbeğini aklınızda bulundurun ve anahtar kelime öbeğinin insanların gerçekten online olarak aradığı bir şey olduğundan emin olmak için anahtar kelime analizi yapın.

Anahtar kelimelerinizi belirleyerek yazınızın içinde kurallara uygun olarak dağıtmak, sizi aramalarda görünür kılacaktır.


Blog yazarlığı ile satış ortaklığı : İlgilendiğiniz okuyucu topluluğunu bulun

affiliate marketing
Satış Ortaklığı


Özellikle bloğunuz üzerinden para kazanacaksanız okuyucularınızla olabildiğince gerçek, somut ilişkiler kurmaya da odaklamalısınız.Her ne kadar ekranlarda yazıp ekranlardan okusak da, inanın duygu, samimiyet ve güzel hislerin hepsi karşı tarafa ulaşıyor.

Okuyucularınızla gerçek ilişkiler geliştirin. Sevdiklerini ve beğenmediklerini, ilk makalenizi neden okuduklarını, sizi nasıl keşfettiklerini ve neden daha fazlası için geri döndüklerini öğrenin. Okuyucularınıza beğeni toplulukları olarak değil, insan olarak bağlanın.
Online bir topluluğa sahip olmak blogunuz için mutlak harikalar yaratabilir.

Okuyucularınız ile bir fikir edindiğinizde ve onları yakından tanıdığınızda, onlardan destek istemeye başlayabilirsiniz. Benzer düşünen okuyucuların oluşturduğu topluluktan neler elde edebileceğinize şaşıracaksınız.

Artık bir bloğun ne olduğunu, topluluk oluşturmaya nasıl başladığını, blog için anahtar kelime bulmayı ve seo kurallarına uygun olarak yazmaya dair bir fikir edindiğinize göre, gerçekten para kazanma konusunda nasıl bir iş yapabileceğimize bakalım.


Satış Ortaklığı Programları (Affillate Maketing)Şimdi satış ortaklık programları hakkında konuşalım. Birkaç satış ortaklığı programına başvurarak bloğunuz ile ilgili ürünlerin yayıncılığını yapacaksınız.

Satış ortaklığı programından kayda değer bir gelir elde etmek için, öncelikle bloğunuza iyi miktarda trafik çekmeniz gerekmektedir.

 Ortaklık programlarının en iyi yanı, dahil olduğunuz aracı firma birden fazla mağaza ile anlaşmalı olduğunu için alanınız ile alakalı olduğu sürece birçok seçim yapma şansına sahip olursunuz.
Blogcular İçin En İyi Ortaklık Programları Nelerdir?

Blogunuzda ürünlerin yayıncılığını yaparak her satıştan kazanabileceğiniz komisyonlarla bu maceraya katılmak istiyorsanız,işte size en sevdiğim satış ortaklığı programları:

Gelir Ortakları

Reklamaction

Affocean

Odaklı Pazar

Click Merkez

Admitad

Bu satış ortaklığı programları içinde hem Türkiye'de hem de yurtdışında faaliyet gösteren kampanyalar (mağazalar) mevcuttur.Ayrıca bu satış ortaklığı programları dışında yurtdışı merkezli olan birçok satış ortaklığı programı var.Burada önemli olan sizin hedef kitlenize göre seçimlerinizi yapmanızdır.

Şimdi başta örnek verdiğimiz üzere yemek tarifleri paylaştığım bir blog yazarıyım ve bu doğrultuda içeriğim ile alakalı olarak Gelir Ortaklarından - Karaca mağazasının, trendyol 'un mutfak ürünlerini  bloğuma ekleyerek para kazanmak istiyorum.

Daha sonra istersem farklı mağazaları da alabilirim.Yazımda biraz bizim evin hallerinden bahsederek harika bir kek tarifi verdim ve yazımın altına da keki yaparken kullanabileceğim malzemeleri yani kek kalıbı, fırın eldiveni...vb ürünlerin resimlerini bağlı olduğum satış ortaklığı programına göre aldım ve ekledim.Son olarak bu ürünlere satış ortaklığı programına üye olmamla birlikte bana verilen id ile bir link oluşturuyorum ve linkimi ekliyorum.İşte bu kadar.Bundan sonra trafiğinizi arttırmak üzerine giderek ziyaretçilerinizin tıklamaları sonucu yaptıkları alışverişlerden kazanmaya başlıyorsunuz.

Son Sözlerim
Nasıl para kazanacağınızı öğrenmeye başladığınıza göre, tavsiyem, oluşturduğunuz içeriğe yakın bir konuyla yakından bağlı olan birkaç (kanıtlanmış) ortaklık programına odaklanmaktır.

Kişisel becerilerinizin listesini, zamana ve emeğe dayalı olarak satış ortaklığı üzerinden ürünleri yayınlayarak yapabileceğiniz en iyi yöntemler için oluşturmanızı ve bunları kendi becerilerinizi ve ilgi alanlarınız ile birleştirerek yapmanızı öneririm.

Tercih ettiğiniz para bloglama işleminin meyvelerini toplama yolunda ve o kanaldan potansiyel olarak ne kadar para kazanabileceğinizi tahmin etmek için ne kadar zaman alacağınız konusunda bir fikriniz olduğunda, neye odaklanmanız gerektiğine karar vermek oldukça kolaydır.

Herkese bol kazançlar!Eğer bu işi gerçekten yapan benimde takip ettiğim aylık geliri 10 bin tl üzerinde olan birinden eğitim almak isterseniz linkine burdan ulaşabilirsiniz Tıkla

Yorumlar

Popular

Smf Forum Kurulumu En Guncel Surumu

Honeygain Sitesinden ilk Paramı Çektim (İnternetten Para Kazanma) Detaylar İçerde