Web Sitesi Kurarken Yapılması Gerekenler ?


Web Site Kurmadan Once Bunlara Dikkat EdinFont Seçimi
Web tasarımı yapılırken seçilen font seçimi de sitenin kullanılabilirliğini etkilemektedir. Fontun temizliği ve okunabilirliğinin yüksek olması, ziyaretçilerin siteyi kullanırken sorun yaşamasını daha aza indirgemektedir. Fakat bazı web tasarımlarında font seçimi yapılırken bitişik ve el yazısı tarzında font seçimi yapılmaktadır. Bu tarz font seçimi yapılması da sitenin kullanılabilirliğini ciddi oranda etkilemektedir. Ayrıca site içerisinde çok farklı fontların kullanılması da yorucu bir tasarıma sebep olacaktır.

Animasyonun ve Efektlerin Yoğun Kullanımı
Sitede yer alan efektler ve animasyonlar, görsel olarak cazip gelse de sitenin kullanımı açısından sorunlar oluşturmaktadır. Site içeriğine yoğunlaşmayı da zorlaştıran bu tarz çalışmalar, kullanıcının sitede kalmasını olumsuz etkilemektedir. Ayrıca gezinti menüsünde kullanılan efektler de kullanıcını hedefe ulaşmasını olumsuz etkilemektedir.

Meta Verilere Dikkat Etmemek
Sitede yer alan bilgilerin, botlar aracılığıyla doğru tanınmasını sağlayan bu veriler düzgün bir şekilde ayarlanmalıdır. Sayfanın içeriği hakkında doğru bilgi vermemesi arama motorları ve sosyal paylaşım sitelerine yapılan paylaşımları olumsuz etkileyecektir. Örneğin sayfada yer alan bir resmin metaverisi görselin içeriğini yansıtır bir şekilde olmalıdır. Bu sayede görsel aramalarda da çıkma ihtimali artacaktır.

Tarayıcı Desteği
Web tasarımı yapılırken, sitenin tüm tarayıcılarda doğru ve düzgün bir şekilde çalışıyor olmasına dikkat edilmelidir. Bazı tarayıcılarda sitenin bozuk bir görünüme sahip olması, ziyaretçi sayısını ve sitede kalma süresini olumsuz etkileyecektir.

Yorumlar

Popular

Smf Forum Kurulumu En Guncel Surumu

Honeygain Sitesinden ilk Paramı Çektim (İnternetten Para Kazanma) Detaylar İçerde