SEO Nedir? SEO Faydaları Nedir?

SEO Nedir? SEO açılımı Arama Motoru Optimizasyonu olarak bilinmektedir. Amaç ise Google gibi arama motorlarında doğal yollar ile yükselebilmektir.
SEO Nedir? SEO Faydaları Nedir?

SEO, ürün ve hizmetlerinizin doğal yollar ile milyonlarca kişiye ulaştırılmasını ve bunların satışını yapabilmenize olanak tanıyan çalışmalardır. İnternet dünyasında en popüler yükselme çalışmaları arasında ilk sırada bu çalışmalar yer almaktadır. SEO çalışmaları yapan kişilere ise SEOCU denmektedir.

Arama motorlarının web sayfalarını daha kolay bir şekilde taramasına olanak tanıyan bu çalışan kullanıcılar için bir maliyet olarak değil de bir yatırım olarak düşünülmesi gerekmektedir. Çünkü SEO çalışmaları zaman geçtikçe etkisini gösteren oldukça faydalı hizmetlerdir.

Site İçi SEO ve Site Dışı SEO olmak üzere SEO çalışmaları ikiye ayrılır.

Site İçi SEO
Arama motorlarının web sitesini düzenli aralıklarla oldukça kolay bir şekilde taramasına olanak tanıyan bu çalışma site dışı SEO çalışmalarından daha önemlidir. Çünkü arama motoru botları içeriğini anlamlandıramadığı siteleri indexleyemezler bu durum arama motorlarında oldukça gerilere düşülmesine neden olabilmektedir.
Bu çalışmalara örnek olarak; görsel başlıkları, makale başlığı, robot txt. , görsellerin çözünürlük kalitesi ve özgün içerik gibi çalışmalar gelmektedir.

Site Dışı SEO
Site dışı SEO çalışmaları adından da anlaşılacağı üzerine sitenin dışı ile ilgili yapılan çalışmalardır. Mesela backlink, sosyal medya kullanımı ve marka bilinirliğini artırmak için yapılan çalışmalar site dışı SEO çalışmalarına örnek verilebilmektedir.

SEO Faydaları Nedir?
Yukarıda yazdığımız tüm sonuçları bir araya getirdiğimiz de SEO çalışmalarının en büyük faydalarından bir tanesi arama motorlarında yükselebilme şansına sahip olunması gelmektedir. Ayrıca SEO çalışmaları ile ürün ve hizmetleriniz daha geniş kitlelere ulaştığı için işletmenizin karlılığı da bu doğrultuda ciddi artışlar gösterecektir…

Yorumlar

Popular

Smf Forum Kurulumu En Guncel Surumu

Honeygain Sitesinden ilk Paramı Çektim (İnternetten Para Kazanma) Detaylar İçerde